Strona Główna

Białko to podstawowy materiał budowy naszych mięśni, a gdy mówimy o wzroście ich objętości, chodzi nam o hipertrofię, czyli rozrost pojedynczych włókien mięśniowych. Przede wszystkim, aby mięśnie się rozrastały, muszą być stymulowane, a ponieważ składają się z białka, musisz dostarczyć im odpowiedniej jakości i ilości proteiny, dlatego, jak w każdym naszym programie, wyróżniamy trzy podstawowe filary treningu.

• TRENING FIZYCZNY
• SPECJALNA DIETA
• MOTYWACJA I STAN TWOJEGO UMYSŁUŻeby osiągnąć szybkie efekty, musisz pracować kompleksowo. To podstawa każdych ćwiczeń fizycznych, jeśli zależy nam na szybkim i dobrym efekcie. W przypadku treningu siłowego systematyczność jest szczególnie ważna, bo pozwala na ciągłą stymulację mięśni do rozrastania się. Jeśli treningi byłyby nieregularne lub za rzadkie, komórki mięśniowe nie będą się adaptowały, czyli rosły.
W trakcie treningu siłowego mięśnie są poddawane dużym obciążeniom, przez co muszą adaptować się do coraz większego ciężaru i dzięki temu rosną. W trakcie odpoczynku między sesjami treningowymi odbudowują się i regenerują, aby podołać kolejnemu treningowi.
 
Bez większego wysiłku - nie będzie wzrostu mięśni (hipertrofii), zaadaptowane do obecnego poziomu obciążeń mięśnie nie będą rosły.
 
Drugim podstawowym warunkiem przy budowaniu masy i objętości mięśniowej jest odpowiednia dieta. Aby zbudować masę mięśniową, musisz dostarczać do organizmu większą liczbę kalorii oraz odpowiednią ilość i jakość białka – wpływa ono na poziom aminokwasów, z których organizm buduje mięśnie.

Niestety, nasz organizm nie potrafi magazynować nadmiaru aminokwasów. Z części wytworzy białka tworzące tkanki mięśniowe (i nie tylko), natomiast niewykorzystane aminokwasy najczęściej zostaną zmienione w glukozę lub ciała ketonowe, które następnie są spalane jako energia lub przetworzone w amoniak, a potem w mocznik, i wydalone.

Mówiąc najprościej – żeby mięsnie rosły, musisz zwiększać obciążenie (trening fizyczny) i dostarczyć odpowiedniego paliwa (białka)  poprzez dostosowanie jadłospisu (dieta) i usunąć wiele problemów motywacyjnych (psychologia).
Zadzwoń. Napisz. Dowiedz się więcej. Gwarantujemy indywidualne podejście, zrozumienie i w pełni profesjonalną pomoc.

Kategoria: