Nasza metoda pracy

Łączymy wiedzę z zakresu treningu sportowego (atletycznego), dietetyki klinicznej i diagnostyki oraz psychologii motywacji tworząc unikalne metody pracy.

Naszą skuteczność potwierdzają referencje, ponad 10 letnie doświadczenie i dziesiątki zadowolonych klientów.

Będąc certyfikowanymi Coachami EBDA - BQC® (European Business Development AssociationBusiness Quality Certificate®) pracujemy w sprawdzonym w coachingu biznesowym i życiowym modelu GROW - bardzo skutecznym, kompleksowym modelu realizacji celów osobistych i zawodowych.

Etap 1. Goal - Twoje cele

Punkt docelowy, gdzie chcesz być, co chcesz uzyskać.

Ustalanie celów to pierwszy i podstawowy etap naszej pracy. Skupimy się na wspólnym określeniu mierzalnego, konkretnego i realnego celu jaki chcesz osiągnąć. 

Wspólnie postawiamy cele długo i krótkoterminowe oraz określimy po czym poznasz i jak zmierzysz to, czy cel został osiągnięty (waga, wytrzymałość, kondycja, zawartość tkanki tuszowej/mięśniowej, samopoczucie, czy poprawa wyników diagnostycznych)

Na tym etapie, będziemy chcieli poznać też historię Twojej dotychczasowej pracy, czyli co do tej pory zrobiłeś, żeby osiągnąć swoje cele? co się udawało a co nie i co Twoim zdaniem było tego przyczyną. Poza tym, co będzie Ci pomagało a co może przeszkadzać w osiągnięciu celu (np. praca, nauka czy rodzina)

Etap 2. Reality - Rzeczywistość

Punkt startu, gdzie jesteśmy, skąd zaczynamy,

Na tym etapie analizujemy aktualną rzeczywistość i sytuację, w jakiej się obecnie znajdujesz. Będzie to podstawą naszej pracy ponieważ pozwoli nam na opracowanie najszybszej i najbezpieczniejszej drogi osiągnięcia Twoich celów.

Najlepiej wyjaśnić to na przykładach.

- Zaburzenia tarczycy , choroba Hashimoto, czy insulinooporność może powodować znaczne przybieranie na wadze pomimo stosowania drakońskich diet i wymagającego treningu fizycznego.

- Za dużo kortyzolu (hormonu stresu) może spowodować, że żadne ćwiczenia nie zredukują tkanki tłuszczowej

- Nietolerancja glutenu może powodować zatrzymywanie wody, wzdęcia a nietolerancje czy złe przyswajanie białek może całkowicie uniemożliwić budowanie właściwej muskulatury.

Nie możesz schudnąć? Ćwiczysz, ciągle się odchudzasz i nic? - Na poczatek musimy Cię zbadać dlatego konieczne będzie spotkanie i praca z dietetykiem klinicznym - wywiad, analiza składu ciała, ew. badania diagnostyczne, historia chorób i stosowanych programów dietetycznych.

Profesjonalne podejście oznacza też proste testy sprawnościowe (FQ - fitquest) oraz jeżeli będzie to pomocne, konsultacje z psychologiem w obszarze problemów, stresu i motywacji.

Etap 3. Options – Opcje i możliwości

 

Pomysły, opcje, plan działania i pierwsze kroki.

To jest etap, na którym przedstawiamy i przedyskutujemy z Tobą opcje i możliwości osiągnięcia celów. 
Ustalimy szczegółowy plan działania i pierwsze kroki od których zaczniemy. 

Określimy zalety i wady każdej z propozycji oraz finalnie ustalimy szczegóły plan działania.

Etap 4. Way forward - Droga do celu

Praca, trening, spotkania z dietetykiem, praca, trening.... oraz ciągła weryfikacja postępów.

Pomożemy Ci w motywacji, odżywianiu i profesjonalnym treningu.